Działamy na terenie całej Polski!

Blog

Taniej naprawić dach czy go wymienić?

Czytaj więcej

Najważniejsze wskazówki dotyczące konserwacji dachu

W dobie dynamicznie rozwijających się technologii budowlanych, wiele osób zdaje sobie sprawę z nieodzownej roli, jaką odgrywa dach w kontekście całkowitej struktury budynku. Niemniej jednak często zapomina się o fundamentalnym aspekcie, jakim jest regularna konserwacja dachu. Wiedząc, jak konserwować dach w poprawny sposób można zaplanować działania konserwacyjne, tym samym dbając o zachowanie pokrywy dachowej w jak najlepszym stanie.

Czytaj więcej

Cena remontu, renowacji dachu – ile kosztuje naprawa?

Kiedy dach naszego przedsiębiorstwa zaczyna dawać oznaki starzenia się i potrzebuje uwagi, zastanawiamy się, jakie są nasze opcje. Jednym z najważniejszych pytań, które się pojawia, jest to, czy warto zainwestować w pełną wymianę dachu, czy może jednak renowację. Dzisiaj przyjrzymy się korzyściom renowacji dachu i dowiemy się, dlaczego jest to często bardziej rozsądne rozwiązanie niż całkowita wymiana.

Czytaj więcej

Renowacja dachu z papy na zimno i ciepło, bez użycia ognia otwartego

Mimo iż papa jest nieco mniej popularna niż kiedyś, to obecnie nadal możemy zaobserwować budynku z dachowymi wykonanymi z tego materiału. Tworzywo to posiada bowiem bardzo dobre właściwości

Czytaj więcej

Badanie szczelności dachów – metody wykrywania przecieków

Badanie szczelności dachu to jedna z najważniejszych czynności konserwacyjnych, jakie wykonuje się w budynkach mieszkalnych. Jest ona niezwykle istotna zwłaszcza w przypadku płaskich powierzchni. Regularne badania są ważne, pozwalają bowiem uniknąć ewentualnych problemów w przyszłości.

Czytaj więcej

Świetlik czy okno dachowe – czy warto naprawiać świetliki dachowe?

Czytaj więcej

Wpływ promieniowania UV na pokrycia dachowe

Promieniowanie UV może mieć niekorzystny wpływ na różnego rodzaju elementy konstrukcji budynków, doprowadzając do ich stopniowego niszczenia. Ultrafiolet przyczynia się do degradacji szeregu materiałów wykorzystywanych do produkcji dachów. W wyniku tego możemy zaobserwować, że pokrycie staje się coraz bardziej kruche, jednocześnie tracąc swoje właściwości izolacyjne.

Czytaj więcej

Jak izolować dach płaski, jak izolować dach z blachy?

Dach to nieodłączny element każdego budynku mieszkalnego i użytkowego. Spełnia on wiele istotnych dla komfortu przebywania w danym miejscu funkcji. Odpowiedzialny jest m.in. za ochronę wnętrza domu przed wpływem warunków atmosferycznych i zapewnia ochronę przed słońcem i deszczem.

Czytaj więcej

Gdzie oddać zutylizować papę z dachu?

Wymiana całego pokrycia dachowego nie jest czymś, co wykonuje się zbyt często. To bowiem poważne przedsięwzięcie, które wymaga dokładnego zaplanowania każdego etapu prac. Takie materiały budowlane, jak dachówki czy blacha nie mogą trafić do obojętnie jakiego kontenera na śmieci.

Czytaj więcej

Czym uszczelnić dach z papy, blachy?

Dach to jeden z najważniejszych elementów każdego budynku. Jego prawidłowe uszczelnienie gwarantuje komfort i bezpieczeństwo mieszkańcom. Wiele materiałów wykorzystywanych jest do stworzenia pokrywy, a wśród nich znajdują się również papa oraz blachy. Niezależnie od wybranego materiału kluczowym aspektem dobrego przygotowania dachu do użytku jest jego uszczelnienie.

Czytaj więcej

Czym odtłuścić i umyć dach przed malowaniem?

Wraz z upływem czasu i działania niekorzystnych czynników atmosferycznych na dachu gromadzą się różnego rodzaju zabrudzenia. W związku z tym niezwykle istotne jest, abyśmy zdecydowali się na malowanie jego powierzchni.

Czytaj więcej

Jak wybrać odpowiedniego wykonawcę do naprawy lub renowacji dachu przemysłowego

Jak wybrać odpowiedniego wykonawcę do naprawy lub renowacji dachu przemysłowego

Czytaj więcej

Integro Dach System