Działamy na terenie całej Polski!

Renowacja dachu z papy na zimno i ciepło, bez użycia ognia otwartego

Mimo iż papa jest nieco mniej popularna niż kiedyś, to obecnie nadal możemy zaobserwować budynku z dachowymi wykonanymi z tego materiału. Tworzywo to posiada bowiem bardzo dobre właściwości

Co istotne, starszego typu budynki z dachem pokrytym papą wymagają regularnej konserwacji, by zachowały swój odpowiedni stan przez długi czas.

Renowacja papy na zimno

Jedną z możliwości jest renowacja dachu z papy bez użycia ognia otwartego, pozwalająca na ułożenie dodatkowej warstwy bitumicznej na zimno, bez zastosowania wysokich temperatur.

Możemy wymienić dwie metody, a mianowicie rozpuszczalnikową oraz bezrozpuszczalnikową. Pierwszy typ środków przeznaczonych do przeprowadzenia renowacji składa się z substancji asfaltowych, dodatkowo wzbogaconych o syntetyczne składniki oraz potraktowane rozpuszczalnikami organicznymi.

Tego typu preparaty są niezwykle łatwe w zastosowaniu. Natomiast powinniśmy pamiętać, że z uwagi na zawartość wody nie możemy ich nakładać, przechowywać, a także transportować, gdy panują zbyt niskie temperatury.

Renowacja papy na ciepło

Do renowacji dachu z papy na ciepło wykorzystujemy płynne oraz plastyczne wyroby bitumiczne. Po naniesieniu ich na pokrycie dachowe tworzą ciągłą, jednolitą warstwę. Substancje wykorzystywane do nakładania na gorąco są nanoszone w temperaturze mieszczącej się w przedziale od 180 do 200 stopni Celsjusza.

Samodzielna naprawa czy współpraca z profesjonalną firmą?

Konieczność naprawy dachu z papy może przysporzyć nam niemałych trudności. Dlatego tak ważne zadanie warto powierzyć specjalistom, którzy nie tylko znają się na swojej pracy i mają na ten temat ogromną wiedzę, ale również dysponują wysokiej jakości sprzętem.

Fachowcy zadbają, by wszystkie czynności przebiegły w efektywny sposób, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Dzięki temu cały proces nie zajmie nadmiernej ilości czasu, a my zyskamy pewność, że wszystko odbyło się zgodnie z planem, a dach został prawidłowo naprawiony.

Komu powierzyć renowację dachu z papy?

Planując renowację dachu pokrytego papą, warto zapoznać się z naszą ofertą. Świadczymy usługi na najwyższym poziomie, a dzięki bogatemu doświadczeniu doskonale znamy potrzeby klientów. Działamy na terenie całego kraju, co sprawia, że niezależnie od miejsca zamieszkania mogą podjąć Państwo z nami współpracę.

Zapewniamy kompleksową obsługę i atrakcyjne ceny, a także klarowną komunikację, ponieważ zależy nam na budowaniu pozytywnych relacji z każdym klientem. Obsługujemy duże powierzchnie, a w szczególności dachy przemysłowe czy komunalne.

Jak dbać o dach pokryty papą?

Konserwacja dachu z papy jest kluczowym aspektem, o który powinniśmy zadbać, by dach skutecznie służył przez wiele kolejnych lat. Prawidłowo przeprowadzona czynność umożliwi nam uniknięcie nieszczelności mających ogromny wpływ na trwałość konstrukcji budynku, jego izolacyjność cieplną oraz komfort użytkowania. Ponadto brak odpowiedniej konserwacji może przełożyć się na pojawienie się grzybów, które mają negatywny wpływ na zdrowie.

Co więcej, profesjonalna konserwacja pokryć dachowych wpływa na znaczące przedłużenie ich żywotności. Dzięki temu nie będziemy musieli wymieniać ich przez długi czas, a tym samym zaoszczędzimy sporą sumę pieniędzy.

Konserwacja dachu z papy to skuteczne rozwiązanie, przekładające się na większą oszczędność czasu oraz pieniędzy, a także na uniknięcie niepotrzebnego stresu.

Jakie są główne powody uszkodzeń dachów pokrytych papą?

Występuje wiele czynników mogących mieć negatywny wpływ na dach z papy. Jednym z najczęstszych jest działanie niekorzystnych warunków pogodowych, przyczyniających się do powstawania na jego powierzchni zniszczeń.

Ponadto możemy spodziewać się również uszkodzeń mechanicznych, które niekiedy powstają przy wykonywaniu wszelkich prac o charakterze instalacyjnym lub remontowo-budowlanym.

Renowacja dachu z papy – podsumowanie

Renowacja dachu z papy to bardzo ważna czynność, wymagająca szerokiej wiedzy oraz umiejętności. Dlatego warto powierzyć ją specjalistom, którzy kompleksowo zajmą się całym procesem, dbając o wszelkie, nawet najdrobniejsze szczegóły.

Naprawę dachu z papy możemy przeprowadzić na dwa sposoby, a mianowicie na ciepło oraz na zimno. Wybór odpowiedniej metody pozwoli nam na uzyskanie pożądanych rezultatów.

Fachowcy nie tylko mają bogate doświadczenie, ale również dysponują specjalistycznym sprzętem, dzięki którym naprawa dachu przebiegnie szybko oraz efektywnie, a my nie będziemy musieli martwić się o naprawę uszkodzonego pokrycia na własną rękę.

Powrót do bloga

Udostępnij:

Integro Dach System