Działamy na terenie całej Polski!

Jak izolować dach płaski, jak izolować dach z blachy?

Dach to nieodłączny element każdego budynku mieszkalnego i użytkowego. Spełnia on wiele istotnych dla komfortu przebywania w danym miejscu funkcji. Odpowiedzialny jest m.in. za ochronę wnętrza domu przed wpływem warunków atmosferycznych i zapewnia ochronę przed słońcem i deszczem. Bardzo często część dachu zagospodarowana jest na kominy i elementy infrastruktury, takie jak różnego rodzaju anteny telewizyjne, satelitarne czy radiowe. Do tego na dachach najczęściej instaluje się panele fotowoltaiczne czy solary, które stanowią część większej instalacji.

W prostych, niedużych budynkach często stosuje się dach blaszany, zazwyczaj w konfiguracji „na płasko”. Wynika to z kilku powodów. Takie rozwiązanie jest m.in. bardzo tanie i proste w wykonaniu, a także łatwo jest taki dach utrzymać i w razie potrzeby – wymienić. Aby jednak taki dach spełniał swoją funkcję, to tak jak w przypadku innych typów konstrukcji – musi on zostać odpowiednio zaizolowany. W tym artykule przedstawimy, jak wykonywana jest izolacja dachu z blachy, w jakim celu się ją przeprowadza, a także przekażemy informacje dotyczące tego, jak ocieplić dach płaski. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z treścią wpisu wszystkie zainteresowane osoby.

Izolacja dachu – po co się ją wykonuje?

Izolację dachu – niezależnie od materiału jego wykonania, grubości czy konstrukcji – wykonuje się z kilku powodów. W pierwszej kolejności izolacja ma zapobiec skraplaniu pary i powstawaniu wilgoci, która mogłaby negatywnie wpłynąć na inne elementy budynku. Oprócz tego izolacja wykonana z odpowiednich materiałów i we właściwy sposób umożliwi utrzymanie właściwej temperatury w budynku, co również jest bardzo istotne.

Jak ocieplić dach płaski?

Wiele osób zastanawia się, jak zaizolować dach płaski? Nie jest to skomplikowany proces, jednak różni się nieco od ocieplania innych rodzajów pokryć dachowych. Wykorzystuje się w tym celu specjalne materiały, jak m.in. żwir, który będzie balastem dla pokrycia dachowego. Następnie kładzie się tzw. warstwę rozdzielającą, a już bezpośrednio na niej odpowiednie płyty z wełny skalnej. Takie połączenie, które zostało wielokrotnie już sprawdzone, daje najlepsze rezultaty. Powyższy schemat dotyczy izolacji zewnętrznej. Od wewnątrz wykorzystuje się standardowe rozwiązania, czyli wełnę mineralną, styropian lub piane PUR.

Jak ocieplić dach pokryty blachą?

Ocieplanie dachu pokrytego blachą jest równie istotne co izolacja dachu wykonanego z innego materiału. Wykonuje się ją m.in. po to, aby zabezpieczyć materiał dachu przed wpływem szkodliwych warunków atmosferycznych takich jak deszcz czy śnieg. Trzeba też pamiętać, że blacha bardzo szybko się nagrzewa, oddając ciepło dalej. Oznacza to, że budynek z takim dachem bardzo szybko się nagrzeje, co może być niekomfortowe dla osób przebywających wewnątrz, a także może mieć negatywny wpływ na znajdujące się wewnątrz przedmioty. Z tego względu w przypadku dachów blaszanych często wykorzystuje się izolację z użyciem piany PUR. Zazwyczaj nanoszona jest ona metodą natrysku za pomocą specjalnych urządzeń – jest to najskuteczniejsza, najdokładniejsza i najszybsza metoda nakładania tego typu izolacji dostępna obecnie na rynku. Ogromną zaletą piany PUR jest to, że ma ona niski współczynnik nasiąkliwości, dzięki czemu jest to doskonałe rozwiązanie dla alergików i nie tylko – piana po nałożeniu nie chłonie wody, a więc nie stwarzają się potencjalne siedliska grzybów i pleśni. Najczęściej tę metodę stosuje się, pokrywając powierzchnię dachu od zewnątrz.

Najczęściej stosowaną w przypadku dachów blaszanych izolacją jest klasycznie styropian lub wełna mineralna w połączeniu z folią paroprzepuszczalną. Metoda ta zapewnia bardzo dobry poziom izolacji termicznej.

Profesjonalne ocieplanie dachu z blachy

Znając już odpowiedź na to, jak izolować dach z blachy, wiele osób może zastanawiać się, gdzie szukać specjalisty, który wykona dla nas taką izolację? Czytając ten artykuł, już jesteś we właściwym miejscu. Nasza firma zajmuje się profesjonalną izolacją dachów różnego typu, a także ich renowacją. Działamy na rynku już od długiego czasu, stale oferując naszym klientom rozwiązania na bardzo wysokim poziomie. Od samego początku funkcjonowania naszej firmy zależy nam na tym, aby każda osoba, która zdecyduje się na skorzystanie z proponowanych przez nas usług, otrzymała je na najwyższym możliwym poziomie. Z tego względu dbamy o ciągły rozwój i poszerzanie swoich możliwości. Nasi pracownicy to wyłącznie doświadczeni profesjonaliści posiadający odpowiednią wiedzę i umiejętności, dzięki czemu możesz mieć pewność, że izolacja Twojego dachu zostanie położona zgodnie ze sztuką, a do tego szybko i sprawnie. Wykorzystujemy wyłącznie materiały i narzędzia najwyższej jakości, dzięki czemu wszystkie czynności możemy wykonywać z należytą precyzją.

Jeżeli zainteresowały Cię nasze usługi, to serdecznie zapraszamy do kontaktu. W trakcie rozmowy z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące naszej pracy i nie tylko, a także ustalimy szczegóły współpracy. Nie zwlekaj dłużej – wybierz profesjonalną izolację dachu i ciesz się nią przez długi czas.

Powrót do bloga

Udostępnij:

Integro Dach System