Działamy na terenie całej Polski!

Czym odtłuścić i umyć dach przed malowaniem?

Wraz z upływem czasu i działania niekorzystnych czynników atmosferycznych na dachu gromadzą się różnego rodzaju zabrudzenia. W związku z tym niezwykle istotne jest, abyśmy zdecydowali się na malowanie jego powierzchni.

Jednak przed przystąpieniem do jakichkolwiek czynności powinniśmy odtłuścić i umyć dach. Dzięki temu cały proces przebiegnie zgodnie z planem, a farba dobrze połączy się z podłożem. Czym odtłuścić i umyć dach przed malowaniem?

Czym odtłuścić dach przed malowaniem? Praktyczne wskazówki

Decydując się na odświeżenie dachu, w pierwszej kolejności powinniśmy postawić na usunięcie z niego rdzy. To bardzo ważna czynność, bez której trudno wyobrazić sobie podejmowanie dalszych kroków. Bez czystej, pozbawionej rdzy powierzchni nie będziemy w stanie nałożyć farby. Do zabiegu możemy wykorzystać szczotki druciane.

Co więcej, jednym z lepszych sposobów na mycie dachu przed malowaniem jest użycie myjki ciśnieniowej oraz zwykłej wody. Powinniśmy jednak pamiętać, by nie stosować do tego chemikaliów, które mogłyby pozostać na blasze, tym samym osłabiając przyczepność jej powierzchni.

Czym umyć dach przed malowaniem?

Prócz wprowadzenia omówionych we wcześniejszej części artykułu sposobów na odtłuszczenie dachu przed malowaniem możemy również zlecić tę czynność profesjonalnej firmie. Pracujący w niej specjaliści dysponują odpowiednim sprzętem i posiadają wiedzę, dzięki czemu cały proces przebiega sprawnie oraz z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Duże powierzchnie dachowe wymagają od myjącego ogromnej wiedzy oraz doświadczenia, a także wykorzystania nowoczesnych, sprawdzonych narzędzi.

Ponadto niejednokrotnie zdarza się, że firma zajmująca się myciem dachu może zająć się także jego pomalowaniem. To pozwoli nam powierzyć wszelkie działania w ręce tych samych profesjonalistów. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo czasu i odciążymy się z nadmiaru obowiązków.

Komu powierzyć mycie dachu przed malowaniem?

Planując podjęcie współpracy z fachowcami, którzy zajmą się precyzyjnym odtłuszczeniem dachu przed malowaniem, warto zapoznać się z naszą ofertą. Posiadamy bogate doświadczenie na rynku, skutecznie funkcjonując od 20 lat. Działamy na terenie całej Polski, sprawnie obsługując duże powierzchnie, dachy komunalne oraz przemysłowe.

Zapewniamy kompleksową obsługę na najwyższym poziomie, korzystając z wysokociśnieniowych urządzeń, które są w stanie usunąć zarówno stare, jak i mocno przylegające do dachu zabrudzenia. Ponadto zastosowanie podgrzewania wody umożliwia odtłuszczenie powierzchni, dzięki czemu dach będzie w pełni przygotowany do malowania.

Zajmujemy się również malowaniem dachów o większych powierzchniach. Cały proces nie ogranicza się jedynie do nałożenia farby, a zawiera także odpowiednie przygotowanie jego powierzchni.

W celu poznania szczegółów naszej oferty warto zapoznać się ze stroną internetową INTEGRO DACH SYSTEM bądź skontaktować z nami telefonicznie lub mailowo.

Dlaczego należy odtłuścić dach przed malowaniem?

Mycie dachu przed malowaniem to bardzo ważna czynność, dlatego nie możemy jej bagatelizować. Gwarancję dobrej trwałości farby nie tylko stanowi jakość użytego produktu, ale również staranne przygotowanie powierzchni, na którą będzie nakładany. Czystość dachu jest tak istotna, ponieważ to właśnie ona wpływa na przyczepność nowej powłoki.

Wszelkie zabrudzenia, wśród których możemy wymienić porosty, mech, tłuste plamy czy zadymienia przyczyniają się do osłabienia nałożonej farby, tym samym stając się powodem łuszczenia, jak i wtórnej korozji.

Malowanie dachu – ile warstw nałożyć? Co warto wiedzieć?

Wybór odpowiedniej farby może okazać się nie lada wyzwaniem, dlatego warto je skonsultować ze specjalistami. Musimy pamiętać, że artykuł, na jaki się zdecydujemy, będzie miał duży wpływ na uzyskany efekt. Z tego względu powinniśmy zaopatrzyć się w farbę o dobrej przyczepności.

Powłoka musi być także elastyczna oraz odporna na działanie czynników pogodowych. W takim przypadku wystarczy nałożenie 2-3 warstw, jednak decyzję warto pozostawić fachowcom, którzy doskonale wiedzą, jak najlepiej wykonać zadanie.

Czym czyścić dach przed malowaniem? Podsumowanie

Odtłuszczanie dachu przed malowaniem stanowi bardzo ważną czynność, bez której nie uzyskamy odpowiedniej przyczepności. Usunięcie wszelkich zabrudzeń w postaci mchu, tłustych plam, porostów czy innych zanieczyszczeń jest pierwszym krokiem do uzyskania optymalnych efektów. W tym celu możemy wykorzystać specjalne preparaty, szczotki druciane bądź myjkę ciśnieniową. Jednak najlepszym rozwiązaniem będzie podjęcie współpracy z fachowcami, którzy zajmą się wszystkim w kompleksowy i profesjonalny sposób.

Specjaliści nie tylko dysponują wysokiej jakości sprzętem, ale także posiadają bogatą wiedzę i umiejętności. Dzięki temu wszelkie działania przebiegają szybko oraz sprawnie. Mycie dachu przed malowaniem wymaga doświadczenia i prawidłowego zabezpieczenia, by cały proces odbywał się z zachowaniem wszystkich środków ostrożności.

Powrót do bloga

Udostępnij:

Integro Dach System